Apetyt na złoto

ZAWODNICY KLUBU NAJEMNIK POKAZALI, ŻE POTRAFIĄ SIĘ BIĆ

APETYT NA ZŁOTO

Zawodnicy Gliwickiego Klubu Walk Wschodnich Najemnik mogą zaliczyć udział w tegorocznej edycji Mistrzostw Śląska w karate all style do bardzo udanych. Ośmioosobowa reprezentacja sekcji powróciła z Namysłowa aż z czterema medalami: złotym (Szymon Wąs w kat. 50 kg), dwoma srebrnymi (Bartłomiej Pawlus w kat. - 90 kg i Jarosław Teszka w kat. - 70 kg) i brązowym (Bartłomiej Chrzanowski kat. 35 kg).
W zawodach wystartowało ponad stu sportowców reprezentujących śląskie kluby. Gliwiczanie wyjechali na zawody w osłabionym składzie - bez medalisty Jacka Nawrota. Mimo ostrej konkurencji - sportowcy Najemnika trenują głównie ju-jitsu, w którym nie stosuje się kopnięć, a musieli stawić czoło kickbokserom oraz karatekom - sportowcy pokazali, że stać ich na wiele. Mało brakowało, a powróciliby z trzema złotymi krążkami. Niestety szyki pokrzyżowali im arbitrzy.
- Sposób sędziowania walk finałowych dawał moim zdaniem wiele do życzenia. W finale prowadziłem o dwa punkty. Niestety sędzia nie zauważył moich kilku, celnych uderzeń. Po wymianie ciosów przyznał natomiast punkt mojemu przeciwnikowi. Kiedy próbowałem zapytać o przyczynę decyzji, otrzymałem kosztującą mnie kolejny punkt karę. W rezultacie o porażce przesądziła dogrywka, w której sędzia także nie widział moich dwóch celnych „lewych" -mówi trochę rozżalony Bartłomiej Pawlus.
Mimo pewnego rozczarowania sportowcy oceniają występ w Namysłowie jako bardzo udany.
- Szymon obronił tytuł mistrza Śląska. Dobrze wypadł debiutujący w zawodach Bartek Chrzanowski, który trenuje w naszej sekcji dopiero pół roku - mówi trener sekcji, Przemysław Zimowski (3 dan jiu-jitsu). - W porównaniu do ubiegłego roku skoczyliśmy na wyższe miejsca medalowe. Forma rośnie, co postaramy się wkrótce udowodnić na kolejnych zawodach! - zapewnia.
W czerwcu gliwiczanie zmierzą się w Opolu walcząc o puchar prezydenta miasta z reprezentacją z Ukrainy. W dalszych planach zawodnicy chcą wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku w Warszawie. Na razie trenują pilnie korzystając z gościnności klubu bokserskiego GUKS Carbo. (mik)

 

art-apetyt-na-zloto_tn.jpg