Mistrzowskie walki

Dzień Szymka Wąsa w Krynicy

MISTRZOWSKIE WALKI

Ma szesnaście lat, ogromny lwi zapał do treningu i serce do walki. Mowa o Szymku Wąsie, który uprawia boks i kicboxing w GUKS Carbo Gliwice. Niedawno Szymek odniósł kolejny sukces. Na mistrzostwach Polski południowej w kicboxingu w formule light contakt w wadze 74 kg zdobył w bezapelacyjny sposób zloty medal. Stoczył cztery pasjonujące walki. Każda trwała dwa razy po dwie minuty. W eliminacjach szedł jak burza, zwyciężając trzykrotnie jednogłośnie. W linale trafił na Tomasza Mazura z Pstrągowa koło Skarżyska Kamiennej. Rywal Wąsa walczył bardzo brutalnie i za stosowanie niedozwolonych technik został zdyskwalifikowany.
Warto wspomnieć o tym, że Szymek jest aktualnym mistrzem Polski juniorów, zdobywcą Pucharu Europy oraz pasa młodzieżowego mistrza Europy światowej federacji WKN w kibboxingu. Szymek ma także sporo osiągnięć w boksie. Jest aktualnym mistrzem Śląska kadetów w wadze 70 kg i brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Uprawianie dwóch dyscyplin jednocześnie nie stanowi dla Szymka żadnej przeszkody.
- Szymek jest bardzo zdyscyplinowanym i pracowitym zawodnikiem. Jest bardzo wysportowany, co stanowi jego wielki atut - powiedział Henryk Wilk, trener koordynator GUKS Carbo Gliwice.
Trenerami Szymka w Carbo są: Mirosław Bazarewicz,Mieczysław Budzyński i Jerzy Zuhlke. Umiejętności w kickboxingu Wąs zdobywa i szlifuje pod czujnym okiem Cezarego Podrazy, sześciokrotnego mistrza świata w kicboxingu oraz Bartłomieja Pawlusa (2 dan ju-jitsu).
W mistrzostwach Polski południowej w kicboxingu w formule light contakt wystąpiło 120 zawodników z 20 klubów z tego regionu. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski seniorów w tej dyscyplinie. (aa)

 

art-mistrzowskie-walki_tn.jpg