Najemnicy blisko podium

NAJEMNICY BLISKO PODIUM

Bardzo dzielnie walczyli na mistrzostwach Europy w Warszawie w all style karate semi contakt zawodnicy klubu Najemnik w Gliwicach. Bliscy podium byli Szymon Wąs (56 kg, dwukrotny mistrz Śląska i mistrz Polski), Jarosław Teszka (70 kg), Bartłomiej Pawlus (95 kg). Zajęli oni w swoich wagach czwarte miejsca. Na piątej pozycji uplasował się Andrzej Błaszków (71 kg). Szóste lokaty zajęli: Patryk Szary (35 kg) i Jacek Kornecki (100 kg).
Bardzo widoczni byli też zawodnicy Najemnika na mistrzostwach Polski w fuli contakt ju-jitsu w Bytomiu. Przemysław Zimowski (90 kg, 3 dan) po zaciętych walkach zdobył srebrny medal i wicemistrzostwo kraju. Do półfinału w wadze 80 kg dotarł Jacek Nawrot (sensei instruktor).
- Nasi zawodnicy bardzodłu-go przygotowywali się do zawodów w Bytomiu i Warszawie. Była to dla nas bardzo prestiżowa sprawa, gdyż jako klub po raz pierwszy wystąpiliśmy w imprezach lak wysokiej rangi. Nasi zawodnicy robią coraz większe postępy - powiedział Krzysztof Wąs, menedżer Najemnika. Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki pomocy kilku osób: Krystiana Mędrali. Wojciecha Karczmarza. Waldemara Szarego. Andrzeja Hałata. Macieja Burzaka. Macieja Smolenia. W imieniu wszystkich zawodników Najemnika składa im podziękowania Przemysław Zimowski (sensei renshi). (AA)

 

art-najemnicy-blisko-podium copy_tn.jpg