Najemnicy na medal

[SUKCES ZAWODNIKÓW JU-JITSU] Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki oraz dwa puchary

NAJEMNICY NA MEDAL


Takiego sukcesu dawno już nie odnotowali zawodnicy żadnej gliwickiej drużyny. Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale oraz dwa puchary: za IV miejsce drużynowe i najlepszego zawodnika, to trofeajakie zdobyli na Mistrzostwach Śląska w all karate style semi contakt, które odbyły się w Komprachcicach, sportowcy z Gliwickiego Klubu Walk Wschodnich „Najemnik". Organizatorem turnieju był Polski Związek Sportów Budo z Warszawy. Honorowy patronat nad imprezą objęła Bawarska Federacja Sztuk Walki (BFAK), której przewodniczy Zygfryd Lory (10 dan). Najmłodszym zawodnikiem mistrzostw był także gliwiczanin: dziewięcioletni Patryk Szary z GKWW „Najemnik".
Bardzo udanym startem mogą pochwalić się juniorzy klubu: Szymon Wąs (kat. -60 kg) i Jarosław Teszka (kat. -70 kg) nie mieli sobie równych zdobywając złoto. Ponadto Wojciech Piejak (kat. -60 kg) zajął w swojej kategorii drugie miejsce, a jego brat Tomasz Piejak (kat.- 50kg) zdobył medal brązowy. Medale w kategorii seniorów zdobyli: Bartłomiej Pawlus (kat. -90 kg) medal brązowy oraz Jacek Nawrot (kat. -80 kg), puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw i medal srebrny. Wkrótce). Nawrot będzie reprezentował swój klub na zawodach full contakt w Moskwie.
Zajęcia w sekcji GKWW „Najemnik" odbywają się (pn, śr i pt) w hali sportowej szkoły podstawowej przy ul. Sobieskiego. Sekcję, w której trenuje czterdziestu sportowców prowadzą: Przemysław Zimowski (III dan), Jacek Nawrot (II dan i I kyu w ju-jitsu) oraz Bartłomiej Pawlus (I dan).

MIKOŁAJ SUCHAN

 

art-najemnicy-na-medal copy_tn.jpg