Szymek zwycięzca

SZYMEK ZWYCIĘZCA

W hali Górnika Sosnowiec organizowano galę kickboxingu światowej federacji WKN, podczas której odbyły się dwie walki: o mistrzostwo świata w low kick pomiędzy Polakiem Michałem Głogowskim z Siedlec i Efstahiosem Benofasem z Cypru (waga 69.9 kg) oraz o młodzieżowy pas Europy w formule fullcontact pomiędzy 15-letnim gliwiczaninem Szymonem Wąsem (Klub Walk Wschodu Najemnik Gliwice) oraz o rok starszym Bartkiem Ożarą z Siedlce (72.6 kg).
Ten ostami pojedynek obfitował W wyjątkowo widowiskowe akcje i ostrą, nieprzerwaną walkę przez cztery rundy. Ostatecznie zwyciężył gliwiczanin, choć w trzeciej rundzie sędzia ukarał go ostrzeżeniem za stosowanie niedozwolonej techniki.
-To był ciężki pojedynek, ale wierzyłem w skukces, bo Szymek ciężko pracował na niego - komentuje trener Cezary Podraża - sześciokrotny mistrz świata w kicboxingu. który przygotowuje gliwiczanina do walk razem z Bartkiem Pawlusem - 2 dan jujitsu.
Warto przypomnieć, że we wrześniu Szymon Wąs wywalczył w Hamburgu puchar Europy, wygrywając trzy walki, z czego dwie przed czasem. Za naszym pośrednictwem gliwiczanin składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji startów dla Krystiana Jaska. Mirosława Komsty, Grzegorza Kalata, Józefa Kaszki, Krystiana Mędrali, Jerzego Krajeńskiego i Wojciecha Karczmarza.

 

art-szymek-zwyciezca copy_tn.jpg